Lateks pesu, wetlook pesu ja PVC-pesu. Milline tüüp valida?

Lateksist pesu võrdlus. Kõige vasakpool wetlook pesu, keskel vinüül ehk PVC-pesu ning kõige paremal lateksist pesu.

Lateks pesu


Lateks pesu (inglise keeles latex lingerie) on läikiv ja elastsest kummilaadsest materjalist pesu, mis kohandub suurepäraselt keha kumeruste ja vormidega ning on väga tähtsal kohal erinevates rolli – ja fetišmängudes.

Vaatamata sellele, et pesu võib olla läikiv, elastne ja kummilaadne, ei pruugi olla ilmtingimata tegu latekspesuga, vaid hoopis lateksilaadse pesuga, millest tuntuimad on vinüülpesu (PVC-pesu), wetlook-pesu või hoopis kunstnahk.

Samas kuigi lateksit aetakse teiste samalaadsetega segamini, peetakse siiski latekspesu väga tihti just lateks – ja lateksilaadseid pesusid ning seetõttu oleme ka meie lihtsustamise mõttes kategoriseerinud kõik need tooted latekspesu / lateksilaadse pesu kategooria alla ja täpse materjali toonud eraldi välja tootekirjelduses.

Lateks pesu vs PVC-pesu (vinüülpesu)

Kuigi nii lateksist pesu kui ka PVC-pesu omadused ja tunnetus on sarnane, siis lateksist pesu on valmistatud looduslikust kummist (kautsjok). Seevastu PVC on sünteetiline, mille algmaterjal on väga levinud plastik. Rõivaste puhul on levinud nimetus PVC, muudel juhtudel vinüül.

Erinev on ka valmistusviis. Lateksist pesu valmistamisel on materjalid kokkuliimitud, PVC-pesu puhul aga kokkuõmmeldud ja kuna PVC-tootmine on odavam, siis reeglina ka PVC-pesu on lateks pesust odavam. Lisaks tuleks tuua välja ka lateksi kõige suurema miinus – lateks võib osadel põhjustada allergiat ja lööbeid.

Samuti tekitab segadust nimetus. Tihtilugu kasutajad mõtlevadki latekspesu all mitte otseselt lateksist valmistatud pesu, vaid ka muud pesu, mille omadused on sarnased lateksile. Seetõttu oleme ka meie märgistanud ära kõik PVC, wetlook ja lateksist pesud kui latekspesu omadusega, aga tegelikkuses oleme iga pesu all väljatoonud, kas tegu on lateksi, PVC või wetlook pesuga.


Wetlook vs PVC ja lateks

Ka wetlook on täiesti eraldiseisev materjalitüüp, mis väga sarnane PVC ja lateksile. Wetlook on veniv ja siidiselt pehme kangas, mis meenutab spandexit, aga meenutab omaduselt PVC-d ja lateksid. Lisaks sellele ei ole wetlook-pesu nii läikiv kui PVC ja lateksist pesu, aga venivuse omaduselt ei jää alla lateksile.

Nagu nimigi ütleb, siis wetlook-pesu oleks nagu õrnalt märja või niiske kummitaolise materjaliga, mis küll õrnalt ja matjalt läigib, aga mitte nii kirkalt kui PVC-pesu või lateks. Samas katsuda on väga meeldiv ning mõnus keha vastas tunda ja mugav kanda.


Kas valida lateks, PVC või wetlook-pesu?

Tegelikkuses ei ole selles eriti vahet, sest kui kasutada usaldusväärseid brände ja pesupoode, siis materjalid on väga kvaliteetsed ja valimisel tuleks eelkõige arvesse võtta oma isiklikke eelistusi.

Näiteks, kui soovite rohkem venivamaid materjale, siis tuleks valida lateks-pesu või wetlook-pesuu. Hinna poolest on soodsamad on PVC – ja wetlook. Samas läikivuselt tuleks valida PVC-pesu või lateksist pesu. See nimekiri võiks jätkuda.

Seega ei ole võimalik anda ühest vastust, vaid valiku peaks tegema igaüks ise. Kuna meie müüme ainult kvaliteetseid tooteid, siis võiks rolli mängida nii visuaal ja kui ka materjali eelistus, siis ka võttes arvesse seda.


Mõned meie lateksist / lateksisarnased pesu

Alljärgnevalt toome väikese osakese meie lateks, wetlook ja PVC-pesudest. Kogu valiku nägemiseks külasta meie latekspesu kategooriat.

Sulle võib meeldida ka...