Sukahoidja kandmine – kuidas kanda sukahoidjat ja milliste sukkadega?
SUKAHOIDJA KANDMISE KIIRINFO
- kanda ainult tugevdatud reieosaga sukkadega
- võivad olla ka silikoonist, aga eelistada tugevdatud
- aluspükse võib kanda nii sukahoidja peal kui all (vastavalt soovile ja olukorrale)
- eelistada elastsest kangast sukahoidjaid
- meie e-poes on valik kvaliteetseid ja taskukohaseid sukkasid ja sukahoidjaid
Sukahoidja kandmine
Kuidas kanda sukahoidjat õigesti?
Nagu nimigi ütleb, siis sukahoidja funktsioon on takistada sukkadel alla vajumist ehk hoida sukkasid paigal ning tagada kandmismugavus. Erinevalt sukkpükstest ei pruugi sukad olla isehoidvad ja seetõttu ongi vajalik sukahoidja. Sukahoidja on eriti vajalik neile, kes eelistavad kanda sukkasid sukkpükste asemel.
Sukahoidja on vöölaadne riietusese, mida kantakse vöökohal ja seetõttu mõnikord nimetatakse sukahoidjat ka sukavööks või inglise keeles garter belt. Sukahoidjal on tavaliselt kaks kuni neli sukapaela (sukatrippi), mille iga otsas on kinnitus. Kinnitus kinnitatakse sukkade sääreosa külge, mis hakkab hoidma sukka ja takistab sukal alla vajumist.
Lisaks igal sukapaelal on klamber või pannal, millega saab reguleerida sukapaela pikkust, et sukapael ei oleks liiga lõtv ega pinges. Kui sukapael on liiga lõtv, siis sukk vajub siiski alla või kui sukapael on liiga lühike, siis sukk sikutatakse liiga üles.
Milliste sukkadega sukahoidjat kanda?
Kõik sukad ei sobi või ei ole kõige paremad sukahoidjaga kandmiseks. Silikoonäärega sukkasid peetakse isehoidvaks, aga tegelikkuses olenevat sukast võivad nad siiski alla vajuda ja tuleks neid kohendada.
Samas ei oled nad kõige paremad sukahoidjaga kandmisest, sest silikoonist sukaäär on liiga jäik ning sukapaelade trippe on väga keeruline ja tülikas kinnitada. Erandiks on silikoonist sukad, mille puhul tootja ise ütleb, et võib kanda ka sukahoidjaga. Muudel juhtudel ei ole silikoonäärega sukahoidja kõige parem valik.
Milliseid sukkasid siis valida ja kanda sukahoidjaga?
Sukahoidjaga kandmiseks tuleks valida sukad, millel on tugevdatud ääreosa. Tugevdatud äär võib olla ka silikoonist sukkadel ja sellised sukad on isehoidvad, aga saab kanda ka koos sukahoidjaga.
Üldiselt silikoonsukad ei ole mõeldud sukahoidjaga kandmiseks ja erandite puhul on tootja ka selle selgelt välja toonud. Meie e-poes pakutavad sukad (s.h. silikoonsukad) on kõik mõeldud sukahoidjaga kandmiseks.
Samuti tavalised silikoonsukad võivad hakata soonima säärde, mis tekitab ebamugavustunned ja jätab ajutisi rante ning kui kandjal on üleliigseid kilosid (kasvõi mõni üksik), siis paraku hakkavad need kilod välja paistma, punnitades üle silikoonist sääreosa, mis ei ole visuaalselt kõige kaunim.
Tugevdatud sääreosaga sukkadel või meie pakutavatel silikoonsukkadel, mis on sukahoidjaga kandmiseks mõeldud, on efekt vastupidine – pigem korrigeeriv ja iluvigu peitev efekt.
Kas sukahoidjat kanda aluspükste peal või all?
Kas aluspükse tuleks kanda sukapaelade ja sukahoidja peal või all? Probleemiks ongi aluspükste eemaldamine.
Kui aluspükse kantakse sukahoidja all, siis sukapaelad takistavad aluspesu eemaldamist ja aluspesu eemaldamiseks või alla laskmiseks, tuleb avada ka sukapaelad. Kui aluspesu kantakse sukahoidja ehk sukapaelade peal, siis aluspesu eemaldamiseks või alla laskmiseks ei ole vaja sukapaelu avada.
See, kas kanda aluspesu sukahoidja peal või all, sõltub kandjast endast kui ka olukorrast. Kui sukahoidjat kantakse igapäevaselt ja kandjat ennast ei häiri ega ole ebamugav aluspesu kanda sukahoidja peal, siis on mõttekam aluspesu kanda sukahoidja peal, sest nii on tualetis toimetamine mugavam ja kiirem. Kui aluspesu kandmine sukahoidja peal on ebamugav või soovitakse pakkuda visuaali näiteks partnerile foto näol, siis kanda aluspesu sukahoidja all.
Üldiselt ei ole õiget ega vale viisi sukahoidja kandmiseks, vaid kõik sõltub olukorrast. Lisaks, kui soovitakse pakkuda partnerile õhtust romantikat, mis lõppeb intiimsusega, aga soovitakse kanda aluspesu sukapaelade all, siis suurepäraseks valikuks on avatud jalgevahega pesu. Sel juhul ei ole tarvidust aluspesu eemaldamiseks ja sukapaelade avamiseks.
Kust ja milline sukahoidja osta?
Sukahoidja ostmisel oleks soovitatav, et sukahoidja oleks võimalikult reguleeritav ning venivast kangast. Esiteks tagab see ideaalse sobivuse ja teiseks kandmismugavuse. Liiga kitsas või jäiga kangaga sukahoidja hakkab soonima ning jätab vöökohale inetud ajutised randid ja pikaajaline kandmine on ebamugav.
Elastsest kangast sukahoidjaga sellist probleemi ei ole. Elastsest kangast sukahoidjaid on väga mugav kanda ja isegi meeldiv keha vastas tunda. Lisaks elastsest kangast sukahoidja pakub kena visuaali, sest sukahoidja sobitud ideaalselt kehaga, peites ka iluvigasid. Reguleeritavuse koha pealt veenduge, et sukahoidjal saab ümbermõõtu reguleerida või vähemalt on astmelise kinnitusega.
Viimaks sukahoidja ostmisel veenduge, mitu sukapaela (sukatrippi) sukahoidjal on. Visuaalilt kui ka kandmismugavuselt soovitame vähemalt nelja sukapaelaga sukahoidjat ning mis kõige tähtsam – sukapaelad peavad olema reguleeritavad. Sest reguleeritavusega saate omale maksimaalselt parima sukahoidmis võimekuse.
Valik meie sukahoidjaid
Kust ja milliseid sukahoidja sukkasid osta?
Sukkade ostmisel tuleks veenduda, et sukad oleks tugevdatud, mitte silikoonist sääreosaga. Tugevdatud sääreosaga sukad ei ole isehoidvad ja ongi mõeldud sukahoidjaga kasutamiseks ja seetõttu sukapaelade kinnitamine on imelihtne. Olgu öeldud, et peaaegu kõik meie poes müüdavad sukad on tugevdatud sääreosaga ja mõeldud sukahoidjaga kandmiseks.
Valik meie sukkasid
Miks kanda sukahoidjat?
Ja kõige lõpuks räägime, et miks või milleks üleüldse kanda sukahoidjat. Sukahoidja kui riideese on suhteliselt pika ajalooga riideese, mida kasutati juba 18-ndal sajandil. Sel ajal ei olnud traditsiooniline sukahoidja, vaid olid ainult sukapaelad, mis seoti ümber suka sääreosa, et sukad alla ei vajuks. Loomulikult ei olnud see eriti mugav ja lihtne lahendus, sest sukapael tuli ümber sääre siduda suhteliselt kõvasti.
Teise maailmasõjal ajal võeti kasutusele juba meile tuttav sukavöö koos sukapaeladega, mida tänapäeval tunnemegi sukahoidja nime all (inglise keeles garter, garter belt, suspenders). Seda oli mugav kanda ja lisaks oli see lihtne ning odav lahendus, siis seetõttu sukahoidja hakkas koguma suurt populaarsust.
Disainilt muutus sukahoidja tavapärasest riideesemest, mille algupärane eesmärk oli hoida sukkasid, naiselikkuse sümboliks, millele järjest rohkem lisati erootilist nooti ja see stiil meeldis meestele ning seda kuni tänaseni. Seetõttu sai sukahoidjast ka üks meesteajakirjade magneteid ja alates 1960-ndatest domineeris meesteajakirjades sukahoidjates modellid.
Tänasel päeval kantakse sukahoidjat jätkuvalt ka algsel eesmärgil – sukkade hoidmiseks, aga järjest rohkem lisatud erootilisele noodile, on sukahoidja muutunud ka üheks ja vast kõige tähtsamaks intiimpesu elemendiks ning naiselikkuse sümboliks.
Sukahoidjad on saadaval mistahes värvi, lõike ja kangaga – pitsist kuni lateksini välja. Lisaks on sukahoidja võimekus lisatud sukapaelade näol korsettidele ja bodydele ning kombineeritud gartersukad variant. Kõik need ja palju muud on leitavad meie e-poes sukahoidja võimekusega pesude alt.