Milline on kõige kiirem pakiautomaat? Itella, Omniva või DPD?

Pakiautomaatide kiirus - Itella pakiautomaadid on hetkel kõige kiiremad Eestis

Pakiautomaatide kiirus – Itella pakiautomaadid on hetkel kõige kiiremad Eestis

Milline on kõige kiirem pakiautomaat, sellele pole ainuõiget vastust (täpsemalt allpool), aga üldiselt on 2022. aastal artikli kirjutamise ajal Itella Smartpost pakiautomaadid kõige kiiremad. Olgu koheselt öeldud, et ülevaate tegemisel oleme arvesse võtnud enda praktikat, mille aluseks on kümned tuhanded pakiautomaadi tellimused.

Kui kiirelt jõuab pakk pakiautomaati?

Eesti piires Itella ja Omniva pakid jõuavad sihtkoha pakiautomaati meie andmetel 93% ajast järgmisel tööpäeval pärast postitamist. DPD pakiautomaatide puhul võib see aega võtta 2-3 tööpäeva. On ka juhtumeid, kui Itella pakid jõuavad kohale samal päeval.

See kehtib reeglina tööpäeva kohta, sest Omniva ametlikel andmetel pühapäeviti pakiautomaate ei tühjenda ega täida ning DPD ei tühjenda ega täida nii laupäeval kui ka pühapäeval. Siinkohal tulebki teada, kui tihti pakiautomaate tühjendatakse.

Kui tihti Omniva, Itella ja DPD pakiautomaate tühjendatakse?

Itella tühjendab ja täidab pakiautomaate iga päev, Omniva esmaspäevast-laupäevani ning DPD ainult argipäeviti. See on ka ühtlasi esimene ja kõige tähtsam, millest sõltub pakiautomaatide kiirus. Kui teete tellimuse reedel või nädalavahetusel ning teate, et kaupmees postitab ka nädalavahetusel, siis valida võimalusel Itella pakiautomaat.

Pakiautomaatide tühjendamise ja täitmise ajad on leitavad operaatorite veebilehtedel – Itella pakiautomaatide tühjendamise/täitmise ajad, Omniva pakiautomaatide tühjendamise/täitmise ajad ja DPD pakiautomaatide tühjendamise/täitmise ajad. Kui lehel on väljatoodud ainult tühjendamsie ajad, siis see ühtlasi tähendab ka täitmise aega.

Kuidas kiirendada paki pakiautomaati jõudmist?

Otseselt paki liikumist ei ole võimalik kiirendada, sest transportimisel hoovad on siiski Omniva, Itella või DPD käes. Küll, aga teades pakiautomaatide tühjendamise ja täitmise aega, siis võimalusel valida alati Itella pakiautomaat, teiseks Omniva ning kolmanda ja viimase võimalusena DPD.

Olgu ka ära öeldud, et Itella pakiautomaadid asuvad siseruumides ja reeglina ligipääsetavad ainult kaubanduseksuse ja poodide lahtioleku aegadel. DPD ja Omniva seetõttu on välitingimustest ning ligipääsetavad 24 tundi päevas.

Pakkide saatmine ja pakiautomaatide kiirus Soome, Lätti, Leetu, Rootsi

Kui pakiautomaatide saatmine Eesti on Itella ja Omniva puhul ca.  1 tööpäev, siis Soome, Lätti, Leetu saatmisel võite arvestada ca. 3 tööpäevaga ning Rootsi saatmisel 5 tööpäevaga. Rusikareegel on ikka, et mida lähemal on sihtkoht, seda kiirem. Näiteks Helsinkisse jõuab pakk juba 1-2 tööpäevaga, aga Põhja-Soome alates 3 tööpäevaga.

Sulle võib meeldida ka...